افتتاح اولین موزه تخصصی مبل در خاور میانه

روابط عمومی موزه مبل ایران از افتتاح اولین موزه تخصصی مبل خاور میانه در هفته میراث فرهنگی در منطقه یافت آباد تهران خبر داد .این روابط عمومی با اشاره به این خبر خاطر نشان ساخت :علاقمندان هنر _صنعت مبلمان و آثار تاریخی این مرزو بوم ،در هفته میراث فرهنگی شاهد اتفاقی متفاوت در حوزه مبلمان کشور خواهند بود .

انجمن صنفی مبلمان اداری ، پارتیشن بندی اداری ودکوراسیون در راستای سیاست های فرهنگی و آموزشی خود و به منظور حفظ و احیای ارزش های تاریخی و علمی هنر وصنعت مبلمان اداری  ، پارتیشن بندی اداری و دکوراسیون به عنوان یکی از قدیمی ترین صنایع کشور ایجاد فضایی مناسب برای گردآوری حفظ و احیا مبلمان و آثار قدیمی و جدید مرتبط با این صنعت را در دستور کار خود قرار دادکه به یاری خداوند و با همکاری سازمان میراث فرهنگی ،اداره موزه ها و سایر سازمان های ذیربط مجموعه دیدنی موزه مبل ایران ایجاد گردید . در این مجموعه علاوه بر اشیا تاریخی امکان انجام تحقیقات و پژوهش های علمی در مورد تاریخچه مبلمان در ایران و سایر کشورهای جهان نیز فراهم شده .یکی از اهداف ایجاد این موزه آن است که تمامی مردم اعم از بهره برداران ،علاقمندان،گردشگران ،اساتید ،پژوهشگران ،دانشجویان و به طور کلی کلیه مخاطبین این عرصه و رشته های مرتبط در راستای افزایش سطح کمی و کیفی تولیدات داخلی و صنعتگران و تولید کنندگان نیز در جهت تقویت جایگاه صادرات مبل ایرانی گام بردارند .

در این موزه بر اساس طرح محتوایی در گذری از زمان هنر _صنعت مبلمان ایران زمین در دوره های مختلف تاریخی ارائه شده و تغییرات ساختاری و بنیادین در طراحی اصیل ایرانی در طول تاریخ را میتوان مشاهده نمود . کتابخانه تخصصی موزه مبل ایران که شامل بایگانی نسبتا کاملی از کتاب های تخصصی مرتبط با این صنعت است میتواند مکانی مناسب برای تحقیق و پژوهش اساتید و دانشجویان و علاقمندان عزیز این هنر _صنعت باشد . افتتاح موزه مبل ایران با حضور مسولان ارشد سازمان میراث فرهنگی ،مسئول تشکل های صنف و صنعت مبلمان ،اساتید دانشگاهی و سایر دست اندرکاران این موزه در هفته میراث فرهنگی در بازار مبل ایران شماره 2 منطقه یافت آباد برگزار خواهد شد.

محصولات

تازه ترین محصولات تولیدی شرکت کاسپین